Projektowanie i doradztwo techniczne

Jako specjaliści w dziedzinie projektowania i doradztwa technicznego, koncentrujemy się na dostarczaniu innowacyjnych i efektywnych rozwiązań inżynieryjnych. Zapewniamy praktyczne podejście i ekspertyzę, aby pomóc naszym klientom osiągnąć ich cele techniczne i biznesowe.

Kelvin Spółka z o.o. specjalizuje się w projektowaniu, m.in.:

Systemów rur preizolowanych

przeznaczonych do transportu i dystrybucji ciepłej wody dla potrzeb ciepłownictwa oraz ciepłej wody użytkowej o temperaturze ciągłej czynnika 145°C. Izolację termiczną stanowi pianka poliuretanowa wypełniająca przestrzeń pomiędzy rurą przewodową stalową lub polietylenową PEX a płaszczem osłonowym wykonanym z HDPE dla sieci podziemnych lub z blachy SPIRO dla sieci napowietrznych. Systemy preizolowane obejmują szeroki zakres średnic od DN25 do DN1200, duży wybór standardowych kształtek oraz muf połączeniowych, wariant jedno i dwururowy. Wszystkie elementy posiadają zabudowane przewody czujnikowe systemu alarmowego, który jest w stanie wykryć i zlokalizować wszelkie awarie mogące pojawić się w sieci ciepłowniczej.

Systemu rur preizolowanych w płaszczu stalowym

System oferowany przez firmę FW-FERNWÄRME-TECHNIK GmbH jest kompletnym rozwiązaniem technologicznym o szczególnie wysokiej niezawodności, długiej żywotności, zapewniającym minimalne straty ciepła.Izolację termiczną stanowi warstwa wełny mineralnej i próżnia wytworzona w przestrzeni między dwiema rurami stalowymi – przewodową i osłonową. Konstrukcja taka zapewnia bardzo niskie straty ciepła przy przesyle czynnika grzewczego o temperaturze do 400°C. System obejmuje średnice od DN25 do DN1000, a rozwiązania techniczne dostosowywane są indywidualnie dla poszczególnych projektów. Medium: para, woda gorąca, płyny agresywne, niebezpieczne i toksyczne.

Projektowanie i doradztwo techniczne

Misją naszej firmy jest dostarczanie rzetelnej wiedzy i eksperckich analiz, które pomogą Ci zrozumieć złożoność i potencjał oferowanych przez nas rozwiązań. Przyłącz się do naszej społeczności, aby poszerzyć swoją wiedzę i wspólnie dążyć do optymalizacji zużycia energii.

Wśród licznych kategorii zajmujemy się szczegółowym zgłębianiem takich jak:

Sieci i przyłącza ciepłownicze

w technologii rur preizolowanych wodnych i parowych dla sieci ciepłowniczych podziemnych, nadziemnych i kanałowych.

Węzły cieplne

kompaktowych dla małych i średnich mocy cieplnych oraz węzłów o dużych mocach i niestandardowych rozwiązaniach jedno i wielofunkcyjnych z modułami c.o., c.w.u., c.t. oraz z układem automatyki i sterowania.

Przepompownie wody ciepłowniczej

Pompowni i przepompowni wody ciepłowniczej