Wentylacja i klimatyzacja

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji, oferujemy kompleksowe rozwiązania dostosowane do specjalnych wymagań klientów. Dzięki indywidualnemu podejściu i bogatej ofercie, realizujemy projekty zarówno dla zakładów energetycznych, laboratoriów, jak i dla przemysłowych obiektów produkcyjnych.

Wentylacja i klimatyzacja

Kelvin Sp. z o.o. specjalizuje się w instalacjach klimatyzacji i wentylacji, gdzie wymagane jest indywidualne podejście i uwzględnienie specjalnych wymagań. Przykładowymi realizacjami są m.in. sterownie w zakładach energetycznych, laboratoria czy też pomieszczenia techniczne w czynnych zakładach produkcyjnych o podwyższonym zanieczyszczeniu.

W zakresie systemów wentylacji i klimatyzacji Kelvin TERNO oferuje:

Generalne wykonawstwo

Generalne wykonawstwo, na które składa się dostawa, montaż i uruchomienie instalacji oraz systemów wentylacji, klimatyzacji, odciągów technologicznych wraz z automatyką.

Realizacje

Realizacja odbywa się na podstawie projektów własnych lub dokumentacji Zamawiającego.

Koordynację między branżową

Zagwarantowana jest koordynacja międzybranżowa w pełnym zakresie przemysłowych instalacji HVAC.

PROJEKTOWANIE WENTYLACJI I KLIMATYZACJI

Jakie instalacje wentylacji i klimatyzacji projektujemy?

Wentylacja nawiewno – wywiewna z odzyskiem ciepła

to system wentylacyjny zapewniający wentylację pomieszczeń i odzyskujący ciepło z powietrza wywiewanego. Odzyskane ciepło wykorzystywane jest do ogrzewania napływającego powietrza, co pozwala znacznie zaoszczędzić energię grzewczą.

Wentylacja i klimatyzacja wyciągowa

to system wentylacyjny, który usuwa zużyte powietrze z pomieszczenia. Projekt uwzględnia filtrowentylację, odciągi technologiczne oraz oczyszczanie. System ten może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z systemem nawiewnym.

Wentylacja i klimatyzacja systemów VRF / VRV

System VRF/VRV (Variable Refrigerant Flow/Volume) to centralny system klimatyzacji, który dostarcza energię do wielu jednostek wewnętrznych za pośrednictwem agregatu zewnętrznego. Systemy te doskonale sprawdzają się w dużych obiektach takich jak biura, hotele czy centra handlowe. Wydajny i energooszczędny. Systemy te można zintegrować z systemami wentylacyjnymi, umożliwiając kompleksową kontrolę warunków klimatycznych w pomieszczeniu.

MultiInverter

System MultiInverter to wydajny, energooszczędny system klimatyzacji idealny do domów prywatnych i niewielkich biur. Systemy te można zintegrować z mechanicznymi systemami nawiewno-wywiewnymi (wentylacja mechaniczna z funkcją odzysku ciepła), co zapewnia wszechstronny nadzór nad klimatem wewnątrz budynku.

MultiSplit

Systemy MultiSplit to systemy klimatyzacyjne typu split, w których jeden agregat zewnętrzny może zasilać do 8 jednostek wewnętrznych. Systemy te są idealne do domów i małych biur.

Split

Systemy klimatyzacji typu split składają się z dwóch głównych elementów: jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej. Przeznaczone są do obiektów różnego typu.

Układy automatyki

spełniają bardzo istotną funkcję w instalacjach wentylacji i klimatyzacji, powodując ich prawidłowe działanie, komfort użytkowania i odpowiednią wydajność energetyczną.

W skład każdej usługi realizowanej przez Kelvin Sp. z o.o. w temacie wentylacji i klimatyzacji wchodzi serwis gwarancyjny, pogwarancyjny, a także szkolenia i doradztwo.

Benefity związane z instalacją wentylacji i klimatyzacji

Co zyskuje Klient?

Stałe dostawy świeżego powietrza oferują wiele korzyści

nie trzeba otwierać okien, nie robią się przeciągi, zmniejszenie ryzyka wystąpienia pleśni, brak potrzeby budowy kominów.

Wygoda

możliwość montażu bez konieczności przerabiania istniejących instalacji i wykończonych ścian czy podłóg.

Elastyczność

bardzo łatwe sterowanie i możliwość schładzania czy wentylowania konkretnych pomieszczeń.