O firmie
Logo Firmy Kelvin Sp z.o.o. 35lat

Kelvin Sp. z o.o. to firma inżynierska z ponad 35-letnim doświadczeniem na rynku. Zajmujemy się kompleksową realizacją usług w obszarze ciepłownictwa, HVAC (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja) i odzysku ciepła. Dostarczamy, projektujemy i budujemy sieci ciepłownicze, systemy kogeneracji oraz instalacje odzysku ciepła. Ponadto w obszarze analiz i doradztwa technicznego wdrażamy narzędzia informatyczne do digitalizacji i optymalizacji pracy sieci i systemów ciepłowniczych. Jesteśmy dumni z naszych ponad 35-letnich doświadczeń, oferując nie tylko solidne doradztwo inżynierskie, ale także kompleksową obsługę – począwszy od etapu projektowania, poprzez realizację, aż po pełen zakres serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Nasza historia

Podróż od pioniera do lidera w branży ciepłowniczej

Początek

KELVIN Sp. z o.o. została założona w 1989 r. jako spółka inżynierska działająca w branży związanej z techniczną obsługą ciepłownictwa. Dzięki współpracy z firmami skandynawskimi, Kelvin rozpoczęła w 1991 roku promocję nowych wówczas na polskim rynku technologii w ciepłownictwie, prowadząc sprzedaż urządzeń, projektowanie oraz wykonawstwo obiektów i instalacji.

Rozwój

Z czasem firma rozwinęła aktywność w promowaniu i wdrażaniu nowoczesnych technologii, urządzeń i rozwiązań stosowanych w wielu niezależnych branżach. W 1998 roku wybudowano siedzibę firmy w Bielsku-Białej, w której obecnie mieszczą się wszystkie główne oddziały firmy. W 2003 roku powołano obecnie działające oddziały firmy: TERNO, IT, ALUKAST.

Ekspansja

W 2015 roku zostaje otwarty oddział w Krakowie. Kelvin Sp z o.o. przez kolejne lata utrzymał pozycję specjalisty w dziedzinie ciepłownictwa rozumiejąc zmieniające się potrzeby klientów i wychodząc im naprzeciw. O firmie niech najlepiej świadczy fakt ponad 35–letniego doświadczenia na rynku i szerokiego grona zadowolonych kontrahentów.  

MISJA KELVIN

Celem działania firmy KELVIN Sp. z o.o. jest dostarczanie Klientom usług i wyrobów najbardziej zaawansowanych technologicznie. Wskazujemy naszym klientom nowe możliwości, a kiedy chcą po nie sięgnąć dostarczamy im gotowe rozwiązania.

KELVIN Sp. z o.o. jako spółka inżynierska oferuje najnowocześniejsze technologie i rozwiązania

Kompleksowa działalność firmy prowadzona jest w ramach oddziałów

01.
TERNO
Logo Kelvin Terno
Trudni się kompleksową realizacją usług związanych z wdrażaniem technologii, systemów i sieci ciepłowniczych. Ponadto ten dział specjalizuje się w:
Efektywności energetycznej

Kogeneracja, Odzysk ciepła, Chłodzenie przemysłowe, Wentylacja i klimatyzacja, Białe certyfikaty i Dotacje Unijne

Projektowaniu i doradztwie technicznym

Sieci i przyłącza ciepłownicze, Węzły cieplne, Przepompownie wody ciepłowniczej, Obiekty związane z sieciami cieplnymi

Wykonawstwie

Budowa i modernizacja sieci cieplnych, Budowa węzłów cieplnych, Budowa i modernizacja źródeł ciepła, Budowa przepompowni wody sieciowej

Dostawach materiałów i urządzeń

Systemy preizolowane, Elementy instalacyjne, Armatura przemysłowa, Pompy, Automatyka, Urządzenia instalacji grzewczych, Chłodzenie przemysłowe, Urządzenia pomiarowe, Wieże chłodnicze

02.
IT
Logo Kelvin IT
Oddział Kelvin IT zajmuje się technologiami informatycznymi oraz obsługą Klientów w zakresie:
Oprogramowania dla ciepłownictwa

Sprzedaż licencji, implementacja produktu, świadczenie usług serwisowych oraz szkolenie i wsparcie użytkowników oprogramowania

Konsultingu inżynierskiego

Usługi konsultingowe w obszarze ciepłownictwa z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi obliczeniowych

Digitalizacji sieci ciepłowniczych

Kompleksowa dokumentacja aplikacyjna niezbędna do złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach projektu NFOŚiGW