Oprogramowanie dla ciepłownictwa
Nasze rozwiązania umożliwiają optymalizację systemu poprzez monitorowanie pracy sieci ciepłowniczej w czasie rzeczywistym, prognozowanie zapotrzebowania na ciepło, optymalizację parametrów pracy sieci oraz procesu produkcji ciepła, co przekłada się na oszczędność czasu i kosztów.
Współczesne modelowanie sieci ciepłowniczych nie byłoby możliwe bez nowoczesnych narzędzi komputerowych. Pozwalają one zarządzać dużą ilością danych, rozwiązywać skomplikowane nieliniowe równania oraz wizualizować wyniki w czytelny sposób. Połączenie systemów informatycznych i wiedzy inżynierskiej pozwoliło zrobić krok do przodu w rozwoju nowoczesnych sieci ciepłowniczych. Umożliwiło ono bowiem zaoszczędzenie czasu, pieniędzy, a co najważniejsze zapewniło bezpieczeństwo poprzez efektywniejszą kontrolę sieci ciepłowniczych.
Doświadczenie zdobyte podczas wdrożeń w zakresie narzędzi do zarządzania pracą sieci cieplnej oraz współpraca z zewnętrznymi firmami umożliwiła firmie Kelvin zostanie cenionym na rynku polskim i zagranicznym integratorem zaawansowanych narzędzi do przeprowadzania analiz inżynierskich, planowania produkcji w czasie rzeczywistym i optymalizacji pracy sieci ciepłowniczej. Oferowane rozwiązania stanowią system wsparcia w podejmowaniu decyzji przez dyspozytorów, analityków oraz zarząd. Pozwalają na eksploatację sieci ciepłowniczej w sposób optymalny oraz umożliwiają bardziej efektywne prowadzenie przedsiębiorstwa.
Świadczymy usługi:
Sprzedaż licencji
Implementacja produktu
Serwis, szkolenia i wsparcie techniczne
Moduły oprogramowania
Offline
W trybie symulacji statycznych dokonuje obliczeń hydraulicznych i termodynamicznych.
Program dostarcza informacje o parametrach termodynamicznych w każdym punkcie systemu ciepłowniczego.
Online
W trybie rzeczywistym automatycznie pobiera wybrane dane pomiarowe z systemu SCADA i cyklicznie dokonuje symulacji hydraulicznych i termodynamicznych.
W wyniku powyższych obliczeń program dostarcza pełnej informacji o bieżących parametrach termodynamicznych w każdym punkcie sieci ciepłowniczej.
Optymalizator
Temperatury
Podczas optymalizacji parametrów czynnika grzewczego uwzględniane są zarówno zmiany zapotrzebowania na energię cieplną, warunki pogodowe, ograniczenia techniczne, harmonogram pracy źródeł, jak i koszty zakupu energii cieplnej i elektrycznej.
Pompy
Podczas optymalizacji nastaw ciśnienia na pompach uwzględniane są ograniczenia techniczne sieci i pomp oraz minimalne ciśnienie dyspozycyjne pozwalające na poprawną pracę węzłów.
Produkcji
Kryteria optymalizacji to:
maksymalizacja zysków ze sprzedaży energii elektrycznej na rynku energii,
minimalizacja kosztów wytwarzania, Uwzględnienie ograniczeń technicznych jednostek wytwórczych,
dostarczenie do systemu wymaganej ilości energii.